ژانرهای مختلف تویت

ژانرهای مختلف تویت

ارسال شده در ۲۸ مرداد ۱۳۸۸ توسط پژمان
تا به حال فکر کردید چند نمونه تویت داریم؟

1- اخبار و حوادث: از اخباری که بر روی شبکه های خبری هستند تا اخبار تکنولوژی و شرکتهای نوپا و غیرو
2- اسپم ها: رباتهایی که شروع به پاسخگویی و یا فرستادن تویت های بیهوده به دیگران می کنند
3- تبلیغات خدمات: شرکتها به منظور ارائه خدمات، برنامه های قرعه کشی و یا اعلام محصولات جدید خود از کانالهای رایگان خود در تویتر استفاده می کنند. مثلا تویتر سایت خانه من از این نمونه استفاده می کند.

4- گفتار بی هدف: نوشته هایی مانند دارم ماکارونی می خورم و یا دارم سریال جومونگ می بینم!
5- محاوره ای: بین دو یا چند تویتر رد و بدل میشه و بیشتر حالت چت داره. یعنی به جای اینکه از یک پیغامبر یاهو و یا مثلا جیتاک استفاده کنند مدام در تویت در حال محاوره هستند.
6- تویت دوباره(ریتویت): اینها زمانی است که به نظر شما یک تویت جالب به نظرتان آمده است و آنرا از قول شخص اول دوباره در تویت خودتان میاورید. این طوری هم اعتباری به آن نوشته داده اید و هم ممکنه تعداد دنبال کننده بیشتری برای تویت کننده منبع به دنبال داشته باشد.

7- تویت های اعلام موقعیت: اینها اکانتهای بسیار نادری هستند که بسته به خلاقیت صاحبانشان درست شده اند. مثلا تویت کردن میزان ضربان قلب و یا اکانت تویتری که گیاه در صورت کمبود آب در خاکش تویت می کند و در خواست آبیاری دارد.

8- پاسخ دهنده: بعضی اکانتهای روباتها و یا بعضا آدمهای پاسخ دهنده دارند که در صورت پرسش از آنها در تویتربه شما پاسخ می دهند. مثلا تویتر پیش بینی هوا( فقط برای آمریکا کار می کنه) در صورت فرستادن پیغام مستقیم بهتون پاسخ می ده. از نمونه های پاسخ دهنده که ربات نباشند می توان تویتر خانه من رو گفت که مشاعره هم می کنه. کافیه که شعری با نام تویترش براش تویت کنید تا او پاسخ شما را بدهد!

پیوندهای مرتبط:
اکانت تویتر من (پژمان)
پنج گام پس از عضو شدن در تویتر


یک نظر برای “ژانرهای مختلف تویت”

  1. مینا گفت:

    متنفرم از جایی که الان دارم توش زندگی میکنم همه چی اینجا فیلتره
    از فردا هوا رو هم فیلتر میکنن دیگه
    ما حق نداریم هیچ کاری کنیم و همیشه باید تو مواردی که مربوط به پیشرفته اخر باشیم
    لعنت به این جامعه که ما رو از همه چی محروم کرده

نظر خود را ثبت کنید