نوروز 1389 خجسته باد

نوروز 1389 خجسته باد

ارسال شده در ۲۸ اسفند ۱۳۸۸ توسط پژمان

به رسم همه این سالهای وبلاگ نویسی وداعی با سال جاری ایرانی دارم. سال 88 بسیار خوب شروع شد. بعد از مدتها دوری در کنار خانواده ، بودن در کنار مادر و خوردن دستپخت او و گپ زدن با برادرهایی که سالهاست ندیده بودم عالی بود. دیدار دوستان و فضای خلوت خیابانهای تهران هم به دور از ترافیک و آلودگی صوتی روزمره برای خودش کیفی داشت اما نمی دونستم که این سال آبستن حوادثی برای همه ما ایرانی ها و همچنین در زندگی شخصی من باشه که از جهاتی سال بسیار سختی از آب دراومد. در یک کلام پوستم کنده شد. در خیلی جهات تقصیر خودم بود که باعث شد تجربه های خیلی سختی رو به دست بیارم و از سویی مواردی که تحت کنترل من نبودند و آدم رو عاجز می کنن و بعله می دانم زندگی لعنتی همین است که می بینیم. خیلی مواقع کنترل از دست آدم خارج میشه و باید با شرایط ساخت و فکر نمی کنم هیچ کسی از این قضیه خوشش بیاد.

از سویی بارها و بارها وضعیتم رو باز بینی کردم تا از یه دور باطل بدبینی و سرخوردگی دربیام. واژه سرخوردگی دقیقا وصف حال سال 88 بود. خوبیش اینه که با تک تک لحظاتش بودم و متاسفانه تنهای تنها هم باید می جنگیدم و کار مشکل تر میشد.در هر صورت سال پر کشمکش 88 رو به پایانه و با دلی پر امید می خوایم بریم به سمت سال 89. سال 1389 رو برای خودم سال “استحکام موقعیت اجتماعی و کاری ” قرار دادم. همچنان دفترچه یادداشتم مملو از طرحهای اجرا نشده است. مملو از کارهایی که باید انجام بدم. از اینکه چند ماه وبلاگ ننوشتم راضی نیستم و سعی می کنم جدای از مقاله نویسی تخصصی، درباره روزمره و شخصی نویسی و دیدگاه هایم هم بیشتر وقت بگذارم و بنویسم چون برای مرور خودم هم بسیار با ارزش هستند.

در آستانه سال نو هستیم. سال گذشته رو می خوایم پشت سر بگذاریم. توصیه من اینه که عملکردتون رو یه بررسی بکنید. کارهایی که هرگز انجام نشد. شکستهایی که داشتید و صد در صد موفقیتهاتون. سراغ ترسهاتون برید. همه ما ترس داریم از نا امنی، از آینده نامعلوم، از خبرهایی که روزهاست منتظرشونیم. یکی موفقیت کاری میخواد، یکی می خواد مهاجرت کنه، یکی می خواد ازدواج کنه و مهم نیست که خواسته چیه مهم اینه که بدونیم کجای راه قرار داریم. من در سال 88 بارها و بارها ترسیدم، بارها نمی دونستم چه بکنم اما حاصلش رو یاد داشت کردم تا اگر روزی به جایی رسیدم، بتوانم دستگیر کسانی باشم که موقعیت مشابه من داشته اند. همیشه باید از چیزهای منفی، تجربیات مثبت گرفت.

آرزو می کنم که امسال، سالی باشه که میوه زحمات گذشته خودتون رو بچینید. می دونم که خیلی ها تلاش سختی می کنند و شاید در راه احساس خستگی و تنهایی کنند اما امید و پشتکار آدمی یک کوه رو هم به زانو در میاره.  آرزو می کنم قلبهایی که از هم دور هستند به آرامش باهم بودن برسند.  آرزو می کنم امسال با همدیگر مهربان تر از گذشته باشیم. دل کسی را نشکنیم. در حرفامون بیشتر دقت کنیم. سعی کنیم به سمت انسان بودن و کرامت انسانی حرکت کنیم تا حل شدن در زندگی مزخرف روزمره با تمام سیاهی ها و غیر انسانی بودنش. آرزو می کنم که هر روز ما نوروز باشه. هر روزی که کاری خوب انجام بدیم، موفقیتی کسب کنیم و یا دلی به دست بیاوریم نوروزه. من امسال سفره هفت سین ندارم ولی امیدوارم سفره شما پر رونق باشه، در کنار عزیزانتون باشید و قدرشون رو بدونید. یادی از کسانی که دیگر پیش ما نیستند و جایشان برای همیشه در بین ما خالیست. به یاد آنها که دستشان از این دنیا کوتاهست و جزیی از خاطرات زندگی ما بوده اند. امسال با تمام وجودم دعا می کنم که بتونم در راه اهدافی که قسم خوردم پیش برم و نه فقط برای خودم و اطرافیانم بلکه برای همگان مفید باشم. لحظه شروع سال برای من هم دعا کنید. من چشم به طلوع خورشید دوخته ام.


6 نظر برای “نوروز 1389 خجسته باد”

 1. nasa گفت:

  سلام . حال شما .؟ خیلی خوشحالم.
  همیشه دوست داشتم با یکی که تو این شرکتها کار کرده باشه آشنا بشم ، حالام که قسمت شد و سایت شما رو دیدم .
  خیلی خوشحال میشم با شما در ارتباط باشم .
  اگه افتخار دادین به من سر بزنید ،
  با تشکر

 2. آرمان گفت:

  امیدوارم سالی پر از موفقیت برایت باشد!
  راجع به نوشتن راجع به کارآفرینی هم همینو فعلا داشته باش که وبلاگ تو یکی از بهترین منابع برای کارآفرینی و رسیدن به اهداف و رویاها به زبان فارسی است!

 3. امین گفت:

  سال نو شما نیز پیشاپیش مبارک
  براتون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم

  شاد باشید

 4. millad گفت:

  سلام پژمان جان

  اميد وارم همونطور که شما هم گفتي همه نتيجه زحماتشون رو تو اين سال ببينن…
  کلا با پاراگراف آخرت خيلي حال کردم..
  موفق باشي
  سال نو پيشاپيش مبارک باشه 🙂

 5. اشکان گفت:

  درود بر پژمان عزیز
  سال نو مبارک. از اینکه می بینم دوباره تصمیم به نوشتن گرفتی خوشحالم. امیدوارم سال 89 سال رسیدن به اهداف بزرگ باشه

  موفق باشی

 6. aa گفت:

  سال نو شما هم مبارک باشه .
  انشا الله سال خوبی داشته باشین

نظر خود را ثبت کنید