فست فود در تهران

فست فود در تهران

ارسال شده در ۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ توسط پژمان

تهران شهر سرشار از دیدنی ها و شنیدنی هاست. یکی از مواردی که می تونه نظر رو به خودش جلب کنه و جالب باشه افزایش سرسام آور رستورانها و فست فودهاست. کافیه که با ماشین در خیابونها بچرخی و سرت رو به سمت تابلوهای مغازه های اطراف بگیری تا متوجه بشی که بسیاری از مغازه ها در واقع رستوران و فست فود فروشی هستند. اکثریت جدید هستند و دارای سردرهای شیک با دیزاین و طراحی داخلی دلچسب و مسلما صاحبان این رستورانها پی برده اند که باید برای جذب مشتری خود، به نمای داخلی هم اهمیت دهند ولو اینکه کیفیت غذا آنچنان مهم نباشد.

در اکثریت این رستورانها، فست فود فروشی ها و کافی شاپها دختر و پسران جوان و همچنین خانواده ها قل می زنند. قیمت ها هم می توانم بگویم گران است. همبرگر و نوشابه بین 5 تا 6 هزار تومان. پیتزا بین 5 تا 7 هزار تومان، یک فنجان قهوه بین 4 تا 6 هزار تومان و یک پرس کباب برگ بین 15 تا 20 هزار تومان و من فکر می کنم آن بینوای بی پول خانواده دار چطور باید هر روز شرمنده خانواده اش بشود.

از جمله تغییرات دیگر می توان به رشد قارچ گونه بانکهای خصوصی اشاره کرد. تهران شهر شعبات بانک مختلف و شیک است. بانکها دیگر آن فضای زشت سالهای پیشین را ندارند و به کلی نو نوار شده اند. و متاسفانه در تمام این مدت اندازه موهای سرم شبعه رستوران و رسیدن به شکم مبارک و شعبه بانک دیده ام اما به اندازه انگشتان دستم  کتابفروشی ندیده ام. به هر حال به نظر می رسد که این جامعه همچنان شکمش در دست و پایش است و اصلی ترین ارگان بدنش جهاز هاضمه اش هست تا مغزش اما دیگر دوران قضاوت من گذشته است و فقط می بینم و یاد داشت می کنم.  یادتان هم باشد ممکن است فست فود چیکن و مرغ و همبرگر و پیتزا خوش مزه باشد اما به شدت ضرر دارد و عادت نکنید با آشغال های خوشمزه خودتان را سیر کنید. هرچند که به راستی از دلستر لیمویی و پیتزاهای خوشمزه ایرانی نمی شود گذشت. این یک اعتراف تلخ بود.


5 نظر برای “فست فود در تهران”

 1. merhan گفت:

  از چایی که به هیچ عنوان نمیشه گذشت،پژمان خان!!

 2. رسول باغبان گفت:

  تازه این که چیزی نیست. زمانی اومدی تهران که همش بارون میاد و هوا بهاریه.
  1 ماه دیگه بیا اونوقت پست می دی که هوا تنفس نکنید خیلی مضره!!

  BTW, We are in Iran

 3. پویا کوشنده گفت:

  خوش باشی پژمان جان 😉

 4. امیر منصوری گفت:

  من گفتم تو تهران هستیا!!!!!! دیدی درست گفتم ناقلا!

 5. پانته آ گفت:

  سلام من خیلی وقته اینجا رو می خونم و بسی لذت می برم. با اجازه به اینجا لینک میدم.

نظر خود را ثبت کنید