نتایج سفر مشهد

ارسال شده در ۱۴ ارديبهشت ۱۳۸۹ توسط پژمان

همه چیز از چند ماه پیش شروع شد و هرگز فکر نمی کردم که انقدر خوب پیش بره. ملاقات با زحمت کشان و دلسوزان پارک علم و فن آوری خراسان برایم بسیار جذاب بود و اینکه ثابت شود که اگر نیت خوب داشته باشیم همیشه آدمهای خوب بر سر راه قرار خواهند گرفت. آدمهایی که از توانایی شغلی و منصب هایشان برای ارتقای جوانان این مرز و بوم استفاده می کنند.

فرصتی ولو کوتاه هم دست داد که با چند استارتاپ در مرکز رشد آی سی تی صحبتی داشته باشم و باید بگویم بعد از جلسه اشک درچشمانم حلقه زد که اینجا معدن بچه های زحمت کش و پر تلاش و کوشاست و تنها نیاز است که بستری فراهم شود که بتوانند صدایشان را به دیگران و به دنیا برسانند.

کنفرانس هم اجرا شد و فرصتی بود با بعضی از خوانندگان نادیده وبلاگم دیدار کنم. بچه های مشهد هم واقعا مهمان نوازی کردند و دیدن قسمتهای مختلف شهر و خوردن شیشلیک های لذیذ طرقبه و شاندیز و قره قوروت ترش و آب دهان راه انداز، در شبهای خنک واقعا لذت خودش را داشت. دیدن حرم و بر مزار فردوسی رفتن هم تجربه ای فراموش ناشدنی بود.

تا دلتون بخواد بحث و مذاکره کارآفرینی داشتم و تا حدی تونستم اطلاعاتی راجع به امکان سنجی خدماتی که می تونه برای بچه ها مفید باشه به دست بیارم. حالا من موندم و ذهنی خسته از بی خوابی و مسافرت فردا و تصمیم گیری بر سر فازهای بعدی کار که چگونه در این مدت زمان محدود، بهترین نتیجه را بتوانم عاید همه کنم و طبق معمول همیشه از هیچ چیزی هراس ندارم.

می خواستم از دو نفر تشکر کنم. اول از خواننده وبلاگی که من رو با رابطی در دانشگاه فردوسی مشهد آشنا کرد و تشکری ویژه از آقای دکتر که متاسفانه در کمال ناباوری نتوانستم به دلیل کسالتی که داشته اند ملاقاتی با هم داشته باشیم که امیدورام در سفر بعدی حتما ملاقاتی با هم داشته باشیم. همیشه یادتان باشد که کارها با جرقه ای آغاز می شود و من مصم تر از قبل برای کمک به کسانی که دانش و شبکه اجتماعی من راهگشای فردای روشن آنها خواهد بود. این یک قول است که به خود داده ام. امیدوارم که باز هم مهمان مشهدی های خوب باشم.

به روز رسانی: از آنجا که برخی درخواست کرده بودند که اسلایدها را بتوانند ببینند، آنها را آپلود کردم و در زیر می توانید آنها را مطالعه و بازنگری کنید.


6 نظر برای “نتایج سفر مشهد”

 1. مجید گفت:

  سلام
  آقا خیلی خلاصه می‌نویسی ! عکس هم اگر دارین بزارین ممنون

 2. حسین میری گفت:

  بله خوشم اومد درسته همه کارها با یه جرقه شروع میشه فقط بشرط اینکه بتونی اون جرقه رو شعله ور کنی خوشحالم که مشهد بهتون خوش گذشت هرچند اونجا نیستم و از آن شهر دیگه ای هستم اما ایران برای شما خوب بود و خوشحالم… .

 3. رضا گفت:

  خيلي خوشحالم كه مشهد بهت خوش گذشت پژمان جان . منتظرم تا دوباره بياي و ببينمت . راستش انقدر انرژي داري كه آدم رو به كار و پيش روي هل ميدي!

 4. سایبرطوس(محمد) گفت:

  خسته نباشی استاد.حسابی از سخنرانیتون استفاده کردیم.
  منتظر هستیم دوباره ببینیمتون.

 5. مرتضی گفت:

  پژمان جان خدا قوت . برنامه های تهران رو هم لطفا اطلاع بده تا بتونیم شرکت کنیم که هم ببنیمت بعد از کارگاه های سال قبل هم تو برنامه ها شرکت داشته باشیم 😉

 6. امين گفت:

  اي وااايييي !!!! يه عمره دارم مطالب وبلاگتون رو مي خونم ! فقط چند روز وقت نكردم بخونماااااااا !!! اومدين مشهد ؟!؟! بابا يه خبري جيزي !!! :((( خيلي دلم مي خواست ببينمتون ! هيف شد ! 🙁
  ما مي خوايم از طرف دانشگاه (آزاد) و انجمن IT بچه هاي دانشگاه رو ببريم پارك علم و فناوري تا اونجا رو از نزديك ببينن . راستش هنوز نمي دونم چجور جايي هست اما خيلي دوست دارم ببينمش .

نظر خود را ثبت کنید