انیستیتو بنیانگزار

ارسال شده در ۱۶ تير ۱۳۸۹ توسط پژمان

موسسه بنیانگزاران در آمریکا

همچنان به قول همیشگیم مبنی بر گفتن خبرهای خوب در هر شش ماه و یا کمتر در وبلاگم پایبندم و از این رو امروز یه خبر خوب دارم. کار کردن در زمینه کارآفرینی بالا و پایین های خاص خودش رو داره و گاهی خیلی اتفاقی با افرادی آشنا می شید که به یمن اینترنت و ارتباطات اجتماعی دیجیتال امروزه از یک قاره خیلی سریع به یک قاره دیگر وصل می شوید و قرارداد می بندید و همکاری ها رو شروع می کنید. شاید هیچ وقت فکر نمیکردم که تابستان امسال چنین اتفاقی بیفتد.

انیستیتو بنیانگزار یک موسسه در آمریکاست که بنیانگزار خود انیستیتو آدم بسیار سرشناسیه و دارای کلی روابط با مدیر عاملها و شرکتهای استارتاپ چند سال اخیر آمریکاست که همگی قدرمتند ظاهر شده اند. اخبار این موسسه به همراه بنیانگزار جنجالیش را از ابتدا دنبال می کردم. این موسسه از سال گذشته کار خودش رو شروع کرده و تا به حال در شهرهای مختلف آمریکا مانند دره سیلیکون، بوستون و معدود شهرهای سایر کشورها مانند فرانسه و برلین و بروکسل کلاس برگزار کرده است. البته کلاسهای بروکسل و برلین در پاییز 2010 برگزار می شوند.

کار این موسسه اینه که با هزینه ای بسیار اندک، تعداد 30 تا 50 دانشجو رو در هر ترم می گیره در قالب 12 کلاس و کارگاه آموزشی دانشجویان خود را فارغ التحصیل می کنه. از بین متقاضیان ورود تعدادی محدود انتخاب می شوند  که اصولا افرادی هستند که یا دارای استارتاپ هستند و یا ایده ای دارند که می خواهند به زودی به مرحله اجرا دربیاورند. تمامی معلمها هم اصحاب و کله گنده های شرکتهای نوپای سالهای پیشین هستند از کسانی مثل مایکل آرینگتون که موسس تک کرانچ هست بگیر تا موسس دروپال و یا مدیرعامل سازمان یک لپتاپ برای هر کودک، همگی جز مشاوران و مدرسین این دوره ها هستند. هدف این موسسه اینه که کارآفرینان شرکتشون رو تاسیس کنند یا به مرحله رشد برسونند و نهایتا به چندین میلیون دلار بفروشن.

خبر خوب اینه که من به طور رسمی از دیروز وارد مجموعه برگزار کننده شده ام و یک گام خودم رو به دره سیلیکون نزدیک کرده ام. یک موقعیت طلایی تا با انبوهی از آدمهای موفق در تماس باشم، ازشون یاد بگیرم و همچنین این دانش را ارزش افزوده ای بکنم برای پشتوانه فانتازیو بیش از پیش. کار کردن در چنین مجموعه هایی و صحبت با آدمهای خوش فکر همیشه بهم انرژی می ده. امید به اینکه روزی فانتازیو هم نه تنها در تمامی شهرهای ایران بلکه به صورت جهانی فعالیتهاش رو گسترش بده. به زودی فاز دوم سایت فانتازیو و زمان بندی کامل خدمات کارگاه ها و سایر فعالیتهای خانه کارآفرینی از طریق خود سایت معرفی خواهد شد


5 نظر برای “انیستیتو بنیانگزار”

 1. مهدی گفت:

  راستی ، فانتازیو چی شد ؟

 2. میثم گفت:

  سلام
  ما چگونه می‌تونیم به این موسسه به پیوندیم؟

 3. مانی گفت:

  سلام بر پژمان عزیز
  از این خبر منم مثل خودت خوشحال و ذوق زده شدم
  همیشه خبرهات آدمو ذوق زده میکنه و باعث میشه فعالیتشو بیشتر کنه
  ممنون از اینکه با خبرهای خوبت مارو رو به جلو هدایت میکنی

 4. ساسان گفت:

  پژمان عزیز سلام مطالبای بسیار زیبایی داری من خودمم مدرس کارآفرینی ام نظرات شما بسیار زیبا و ارزشمند هستند

 5. احسان مدیر بازارچه گفت:

  سلام
  آقا ما کلی امید داشتیم به امرزو که میریم در دل طبیعت کلی کار یاد می گیریم .

نظر خود را ثبت کنید