سال نو و شعار وبلاگ

ارسال شده در ۱۲ فروردين ۱۳۹۴ توسط پژمان

در تمام سیزده سال گذشته که این وبلاگ را راه اندازی کرده ام هرگز عنوانش را که یه وجب خاک اینترنت بوده است تغییر نداده ام. دوست داشتم آرزوها و آمال جوانیم را در آن فریاد بزنم و تجربیات و علومی را که یاد گرفته ام با دیگران به اشتراک بگذارم چرا که هم در شرع مقدس تاکید شده است و هم ذاتا علاقه وافری به انتقال تجربیات و دانش های آموخته خود دارم که فکر می کنم با توجه به همه کامنتها و ایمیلیهایی که در این مدت طولانی دریافت کرده ام موفق بوده ام.

زیر عنوان این وبلاگ در سالهای گذشته “یادداشتهای من درباره سایبر اسپیس، اجتماع و جوانیم که مثل باد دارد می رود” بوده است. در تمام این سالها راجع به اینترنت، نقدها و دیدگاه های شخصیم نسبت به اجتماع و همچنین تجربیات تلخ و شیرین روزگار جوانم نوشته بودم. با آنکه کارم در حیطه آی تی است و شاید به عنوان یک کارآفرین و تحصیل کرده در آن صاحب نظر هم هستم اما به دلیل کمبود وقت متاسفانه هرگز نتوانستم در سالهای اخیر از طریق این وبلاگ تجربیات خود را به نگارش درآورم. هرچند کنفرانسها و کارگاه های مختلف در هر مسافرت ایران برقرار کرده ام اما به دلایل بعد مسافت و عدم سکونت در ایران هرگز به صورت یک شکل سازمان یافته و مداوم نبوده است.

از سویی تجربه زندگی بیشتری آموخته ام و سرد و گرم زندگی را چشیده ام و به قولی دنیا دیده شده ام و مانند گذشته تیغ نقد به بوته اجتماع و فرهنگ خود نمی زنم. تمام این سالهای مهاجرت به من ثابت کرد که ما ایرانی ها دارای خصوصیات فرهنگی بسیار منحصر به فردی هستیم که اگر بتوانیم به آنها توجه کامل کنیم و سر سری و به حالت مسخره از آنها نگذریم، به راحتی می توانیم قله های موفقیت بیشتری را فتح کنیم به اذن خدا. جوانیم نیز همان طور که فکر می کردم  همچنان دارد مثل باد می گذرد و هر روز از خود می پرسم آیا در گردنه روز قیامت که از جوانیم بپرسند و اینکه چطور آنرا گذرانده ام آیا شرمنده خدای خویش و مولایم خواهم شد یا خیر.

باری به هر جهت مدتی است که زیر عنوان این وبلاگ را به “یادداشتهای من درباره کارآفرینی، سبک زندگی و جوانیم که مثل باد دارد می رود” تغییر داده ام و امیدوارم بتوانم تجربیاتم را در سال نو و در قالب نوشته به صورت مستمرتری در معرض استفاده خوانندگان وبلاگم بگذارم. سال گذشته سالی بسیار عالی  به همراه تمام بالا و پایین هایش بود و محلی برای آزمایش ایمان و اراده خود که خدا را شاکرم که فرصت زیستن به این حقیر عنایت فرمود. امید دارم که امسال سال فتح قله های رفیع موفقیت چه در دنیا و چه در زمینه معنویت و آخرت برای تمام کسانی که می شناسم باشد. در سال نو امیدوارم که به فضل خدا، برنامه ریزی دو ساله ام به ثمر بنشیند و بار دیگر لذت زندگی در وطن را بچشم. نوروز همگی پیروز.


نظر خود را ثبت کنید