سلام تهران

ارسال شده در ۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ توسط پژمان

حدود دو هفته است که به ایران اسلامی بازگشته ام و به جرات می توانم بگویم هر ثانیه آن را نیوشیده ام. هوای بهاری لطیف و شبهای خنک و آفتاب لذت بخشی که برای من مانند یک گوهر گرانبهاست. در این مدت کلی از اتوبوس و مترو استفاده کرده ام و مشغول رتق و فتق امور برای یک اقامت چند ماهه هستم و شاید هم چند ساله. خوشبختانه لطف خداوند شامل حال من شد و در دو سال اخیر توانستم کارهایی که لازم بوده است را انجام بدهم تا مقدمات کامل این جا به جایی فراهم شود و امیدوارم پس از تمام این سالهای مهاجرت، لذت در کنار خانواده بودن را بچشم.

در ذهنم دارای سه هدف بزرگ هستم که طبیعتا یکی از آنها دارای اولویت است و امید دارم که بتوانم شرکت نوپای خودم را در ایران راه اندازی کنم. فضای کارآفرینی ایرانی به شدت رو به رشد است و از دو سال پیش به این طرف سیر صعودی بسیار قابل قبولی داشته است و به قولی وقت آن است که نان را به تنور چسباند. کارهای محاسباتی طرحم به اتمام رسیده و به امید خدا به میمنت ایام ماه مبارک رجب و شعبان و رمضان، کارهای مقدماتی و پشت صحنه راه اندازی شرکت به زودی کلید خواهد خورد.

دیروز هم سری زدم به نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی شرکت های دانش بنیان در ایران و مانند همیشه از این همه استعداد و نوآوری و تلاش و امید به آینده شگفت زده شدم و از سویی بسیار خرسند که جوانان ما واقعا لیاقت بهترین ها را دارند. از آنجا که دغدغه شخصی من همیشه کمک به فضای کارآفرینی بوده است با یک سری ارگانهایی که در راستای کمک به شرکت های دانش بنیان هستند، صحبت و معارفه کوتاهی داشتم که انشالله از هفته بعد بتوانم ملاقاتهایی با آنها داشته باشم و امیدوارم که بتوانم کمکی حتا بسیار کوچک برای کمک به هموطنان خوب کارآفرینم انجام بدهم.

هرچند که در ایران مشکلات بسیار است اما همیشه سعی کرده ام با دید مثبت و اینکه چطور میشود از شرایط به بهترین نحو استفاده کرد، صبح را آغاز می کنم. لذتش وصف ناشدنی است از اینکه حس می کنم می توانم برای اولین بار پس از همه این سالها بدون دغدغه بازگشت به سوئد و روزمرگی، مشغول فعالیت در کشور خودم باشم. انشالله امیدوارم در اولین فرصت، برنامه های همایش و کارگاه های کارآفرینی و فعالیتهای رسانه ایم آغاز شود. مانند همیشه دعا گوی همه شما هستم و شما نیز مرا در این ایام رحمت فراموش نکنید. نايب الزیاره همه دوستان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها هم بوده  ام. تا بعد.


یک نظر برای “سلام تهران”

  1. امید گفت:

    به عنوان یه ایرانی میگم متشکرم که به ایران اهمیت میدین.

نظر خود را ثبت کنید