پاسخ به پرسش های برنامه پایش

ارسال شده در ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ توسط پژمان

هفته پیش کامنتها، ایمیلها و پرسش های مختلفی از طریق صفحه بنده در سایت برنامه پایش و همچنین همین وبلاگ به دستم رسید که در ابتدا قرار شد، پرسشها جمع آوری بشوند و سپس دسته بندی شده و پاسخگو باشم. طبیعتا من به طور مصداقی و تک به تک نمی تونم پاسخگوی دوستان باشم از این روی پرسشها رو دسته بندی کرده ام و به کل یک دسته بندی پاسخ می دهم. بنابراین شما خودتان قاضی خود باشید که سوالتان در کدام دسته می گنجد و پاسخ مربوطه را مطالعه بفرمایید.

۱- درخواستهای مشاوره عمومی و سوال راجع به کسب و کار اینترنتی
بسیاری از دوستان پرسشهایی را مطرح کرده بودند و یا درخواست مشاوره عمومی کرده اند بدین معنا که مثلا می خواستند برای یک کسب و کار اینترنتی از کجا باید شروع کنند و یا سوالاتشان مبانی راه اندازی یک کسب و کار را بوده است. همچنین عده ای از بینندگان برنامه خواستار مشاوره تخصصی پیرامون کسب و کارشان بوده اند. در هر دو صورت فعلا بنده خدمات مشاوره ندارم اما در حال مذاکره برای پوشش اینگونه سوالات مبانی هستم. اجازه بدهید چنانچه از طرح هایم استقبال شد و چناچه وقت با حقیر یاری بود، از طریق همین وبلاگ اطلاع رسانی خواهم کرد.

۲- درباره متدولوژی ناب از من پرسیده بودید که آیا کارگاه آموزشی دارم یا خیر. ممکن است در آینده نزدیک این کارگاه ها برگزار شوند و یا اینکه از طریق رسانه آموزش داده شوند. چنانچه کار قطعی شود از طریق همین وبلاگ اطلاع رسانی خواهم کرد که فکر می کنم حدودا ابتدای آبان ماه خواهد بود. اما چنانچه فعلا به صورت خودآموز می خواهید اطلاعات راجع به این متودولوژی کسب کنید حتما سری به بخش کارآفرینی وبلاگم بزنید

۳- عده بسیار زیادی خیلی به من لطف داشتند و درخواست همکاری مشترک در یک شرکت نوپا را داشتند و یا شراکت در اجرای یک ایده. بنده دارای سه طرح شخصی می باشم و طبیعتا فرصتی برای همکاری با دیگران برایم باقی نمی ماند. اما در هر روی سپاسگزارم که پیشنهاد دادید

۴- عده ای سوال داشتند در مورد کانالهای تبلیغاتی و یا نحوه ارائه محصول و یا حتی چگونه گی راه اندازی یک سایت. تمام اینها در قابل آموزش کسب و کار خواهد بود که پیشتر در شماره یک پاسخی به آن داده ام.

۵- عده ای راجع به چشم انداز کسب و کار اینترنتی پرسیده بودند و یا اینکه به چه میزان سرمایه نیاز است و یا اینکه آیا کپی کردن ایده های خارجی ها در ایران جوابگو هست یا خیر. اینها سوالات بسیار خوبی هستند. من علاقه دارم که پاسخ مبسوطی به این سوالات بدهم چرا که ممکن است خطی مشی بسیاری را در زندگی عوض کند. اما درمورد نحوه ارايه آن که آیا از طریق رسانه صوتی و تصویری خواهد بود و یا درج مقالات متعدد، انشالله در فرصت مناسب اطلاع رسانی خواهم کرد.

می دونم که صبر سخته ولی تقاضا می کنم صبور باشید تا زمان مناسب فرا برسه. باور کنید منی که پس از سالها به ایران بازگشته ام می بایست کارهای بسیار زیاد شخصی را انجام دهم تا سر و سامان بگیرم و به قولی جا بیفتم. فکر می کنم تا مهرماه این اتفاق خواهد افتاد و سپس در زمینه کسب و کار اینترنتی و اطلاع رسانی پیرامون آن انشالله تصمیم نهایی را خواهم گرفتم. فعلا اگر علاقه مند هستید، فرم علاقه مندی به حضور در کارگاه های آموزشی را لطفا پر کنید تا حداقل برآورد آماری از میزان علاقه شما داشته باشم. چنانچه ببینم استقبال بسیار زیاد است این پروژه و پویش ملی را در اولویت کارهایم قرار خواهم داد. تا خدا چه خواهد

در انتها از صمیم قلبم می خواستم تشکر کنم به خاطر تمام لطفی که به من داشته اید و از طریق ایمیل و یا کامنتها برایم آرزوی موفق کرده اید. همیشه هموطنانم به من لطف بیکران داشته اند اما بدونید هرچه بوده لطف خداوند و اهل بیت (ع) بوده است. موفقیت واقعی زمانی است که خداوند منان از ما راضی باشد. آمین.

فرم علاقه مندی به حضور در کارگاه های آموزشی


4 نظر برای “پاسخ به پرسش های برنامه پایش”

 1. حضور در برنامه تلویوزیونی پایش | یه وجب خاکِ اینترنت گفت:

  […] […]

 2. ع گفت:

  سلام
  حیف شد بعضیا نمیتونند بیان کارگاه
  اعیاد مبارک

  یاعلی(علیه السلام)

 3. amin گفت:

  سلام بر مهندس پژمان عزیز. خیلی خوشحال شدم بعد از مدتها شما را دیدم(البته در دنیای مجازی و در برنامه ی پایش). بسیار مفید و موجز و موقر صحبت کردی. ولی نمی دانستم استکهلم را ترک کرده اید. در زمان بسیار مناسبی، اقدام بسیار مناسبی انجام داده ای و امیدوارم برایت خیر و برکت به بار بیاورد.

 4. کشفی گفت:

  سلام خدمت برادر عزیزم آقای دشتی زاده و خسته نباشید به دست اندرکاران پویش؛
  بنده هم جوانی تحصیلکرده کارشناسی فناوری اطلاعات هستم، مدرک که هیچ ولی خودم کامپیوتری هستم و دستی تو طراحی سایت و شبکه و کلا بگم کامپیوتر خوراکمه! چند ساله میخوام یه کار و کاسبی راه بندازم چه یه کسب و کار مغازه و یا چه یک کسب و کار اینترنتی؛ اما متاسفانه هیچ ایده ای به ذهنم نمیرسه. خیلی ها میگن توکل نداری تو انجام کار و من هم میگم سرمایه وقتی ندارم رو چی فکر کنم. وقتی هم یکی بهم پیشنهاد میده مثلا سرمایه با من و میبینم یه پول هست ولی هیچ ایده ای ندارم و واقعا” چند ساله نمیدونم چی میخام.
  30 سالمه و هنوز بیکارم و کاری ندارم که بتونم روش حساب کنم.
  اهل بوشهرم و عسلویه هم شده شهری برای بیگانه برای ما و فرصتی برای کار و اشتغال دیگر افراد شهرها و مخصوصا” تهرونی ها و کلا افراد غیربومی. جوری که افراد عادی که آشنایی نداشته باشن تو هیچ کار و سمتی نمیروند.
  آگهی های استخدام هم یکی از دیگری نامایدکننده تر هست و هیچ انگیزیه ای دیگر برای استخدام کار دولتی نداریم.
  تنها فکر و ذهنم اینه که خودم یک ایده کسب و کار داشته باشم ولی ذهنم اصلا سمت هدف درستی نمیره!
  حتی قبلا کافینت داشتم ولی دیر رفتم سراغش چون همه جا دیگه اینترنت اومده و کافینت ها تعطیل شدن و منم یکسال اول ورشکست شدم با کلی بدهی!
  واقعا” نمیدونم ایده و شروع یک کار خصوصا” راه اندازی یک کسب کار اینترنتی چیه.
  ممنون میشوم مرا یاری نمایید یا به بنده فرصت مشاوره بدید.
  زندگی و ازدواج برای ما دیگه شده یک رویا…

نظر خود را ثبت کنید