حق انتشار

چگونه از مطالب این وبلاگ استفاده کنید.

برای انتشار مقالات این وبلاگ در مجلات و هرگونه نشریه رسمی آنلاین و چاپی، لطفا حتما پیش از انتشار مرا در جریان بگذارید و یا حداقل نسخه دیجیتال از آن مجله را برایم بفرستید.

چنانچه می خواهید مطالب من را در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید لطفا لینک ثابت و دقیق آن مطلب باید برای خواننده تان مشخص باشد و ضمن اینکه به صورت هایپر لینک باشد. یعنی با کلیک کردن بر روی لینک مربوطه خواننده شما بتواند دقیقا به مرجع اصلی و لینک ثابت مطلب من در این وبلاگ برسد. برای من ذکر منبع دقیق کافیست.این حداقل انتظاری است که از شما دارم.

فرهنگ اجداد ما و تاریخ کشور ما همگی دال بر این حقیقت محض است که ما ایرانیان حس همکاری با یکدیگر نداریم و در اشتراک علم کسب شده خود و انتقال آن به دیگران بسیار خسیس هستیم چون فکر می کنیم که وقتی برای کسب دانشی خیلی زحمت کشیده ایم و خودمان را بیچاره کرده ایم دلیلی ندارد که این دانش را به آسانی به دیگران منتقل کنیم.خوشبختانه با ورود به عصر دیجیتال و ارتباطات ، اینترنت و رسانه های آنلاینی مانند وبلاگ دریچه ای نوین برای ما باز شده است. جایی که بشود نوشت، فیدبک و بازخورد گرفت، تجربیات را به اشتراک گذاشت و از دیگران نیز آموخت. این مهم نه تنها از دیدگاه مدرن بسیار ارزشمند و قابل احترام است بلکه در آموزه های دینی نیز بارها به آن تاکید شده است که اشتراک دانش و آموختن آن به دیگران یکی از مقدس ترین کارهاست و ارزش بسیار والایی دارد و شما نه تنها با اشتراک دانش و تجربه خود از ارزش آن نمی کاهید بلکه بار درخت دانش خود را زیادتر هم خواهید کرد.

من اعتقاد دارم که با گذشتن بیش از یک دهه از وبلاگ نویسی فارسی، خوانندگان فارسی زبان از اهمیت و درک اشتراک مطالب تخصصی خبر ندارند و یا در بدترین حالت به آن اصلا اهمیت نمی دهند چیزی که من آنرا می نامم مصرف گرایی. وقتی شما نوشته های یک وبلاگ را می خوانید و به آن علاقه مند هستید و فکر می کنید شخص نویسنده بر بار دانش شما افزوده است حداقل کاری که به پاس قدردانی از نویسنده وبلاگ می توانید انجام دهید، اشتراک گذاری مطالب اوست تا تعداد بیشتری مطلب مورد نظر را بخوانند و مقاله و پست مورد نظر بیشتر دیده شود. این هم از نظر کارشناسی و گرفتن بیشتر بازخورد از تعداد خوانندگان آن مقاله مهم است و هم از نظر انگیزده دادن به وبلاگ نویسی که وقتش را برای چنین کاری می گذارد.

برای تک تک پستهای این وبلاگ چه آنها که احساسی هستند و بیان روزمره هستند و چه آنهایی که تخصصی و در حیطه کارشناسی کارم هستند، وقت گذاشته شده است. قبل تر مطلبی نوشتم با عنوان ” اشتراک یعنی اهمیت دادن” که بازتاب بسیار خوبی در وبلاگستان داشت. در آنجا به مقاله ای لینک داده ام که نحوه اشتراکهای مختلف را بیان کرده ام. به عنوان نویسنده این وبلاگ  انتظار دارم که چنانچه مقاله ای را می پسندید آن را در کانالهای مختلف شبکه خود به اشتراک بگذارید و خرجش هم یک کلیک ناقابل است و پیشاپیش از حمایت شما ممنونم. این وبلاگ خوانندگان بسیار قوی و پر تحرکی دارد که به آنها می بالم اما همیشه جا برای یافتن دوستان جدید و خوانندگان خوب حرفه ای هست.

مرا در تویتر دنبال کنید: اکانت تویتر پژمان

در فید وبلاگ عضو شوید